Effective solutions

Danışmanlık

danismanlik

“Sorunlar yıldız gibidir. Yıldızlar hep vardır, ama biz onları ancak gece olunca görürüz”

Sorunlar ortaya çıktıktan sonra çözmeye çalışmak, çoğu zaman yüksek bedeller ödemekle sonuçlanabilir.  Hiçbir göstergesi çalışmayan bir otomobile binmediğinizi ve kullanmadığınızı biliyoruz! Peki ya işinizin direksiyonuna oturduğunuzda çalışmayan göstergelerinizin farkında mısınız? Ölçmediğimizi yönetemeyiz. Ölçmek bilmek, bilmek yönetmektir!

Multi Disipliner Danışmanlık

Komet, her biri ciddi uzmanlık isteyen, birbirini tamamlayıcı, birden fazla alanı (yönetim-yangın-güvenlik-ilkyardım-iş güvenliği) kapsayan özel bir yapılanma içindedir. Anlayışımız "tek alanda uzmanlaşmanın" daha değerli olduğunu reddetmekle kalmaz, bu iddiadaki primitif danışmanlıkların girift kurumsal yapılanmalar içinde diğer birim ve süreçlere gizli veya açık, çatışan veya çakışan hasarlar verebildiğini, -zamanında tespit edilseler dahi- bu kez uyumluluk çaba ve maliyetlerini artırarak, sağladıkları yararı büyük oranda gölgelediklerini kabul eder.


0216

Danışmanlık Uzmanlık Demektir

Firmamız, danışmanlık kavramının ayrılmaz bir gereği olarak "kurumsal uzmanlık" yanına kişisel uzmanlığı da koyar; Konusunun uzmanı, alanında referans projeleriyle kendisini kanıtlamış marka isimlerin ekip çalışmasını öngörür. Müşteri sorunlarının çözümünde kalite ve rantabilite sağlamanın başkaca yolu olmadığını düşünüyoruz.

Danışmanlık ve Standartlar

Hizmet verdiğimiz alanlarda hangi standartları takip edeceğimizi önceden ilan etmeyi zorunluluk saymaktayız. İlgili mevzuat hükümlerine tam uyumluluk yanında, ilkyardım için ILCOR, Yangın için NFPA standartları çalışmalarımızda temel oluşturmaktadır. Dünyada genel bir standardı bulunmayan güvenlik alanındaki uygulama kriterlerimizi ise bu ilkemiz gereği kendi yayınımız ile kamuoyuna duyuruyoruz.

Danışmanlık Etiği

Komet, "bağımsız danışmanlık" kavramının ayrılmaz bir gereği olarak, ilgi alanına giren konularda eleman hizmeti vermemekte, malzeme satışı yapmamaktadır.